ODWIEDŹ TAKŻE
nasz sklep internetowy

www.obuwiemedyczne.pl

Co to jest płaskostopie

Płaskostopie (łac.pes planus) - polega na obniżeniu fizjologicznych sklepień stopy (poprzecznego i podłużnego), w wyniku którego stopa staje się płaska. Prawidłowo wysklepiona stopa podczas stania nie dotyka podłoża całą swą powierzchnią. Stopa zdrowa podczas stania czy chodzenia wspiera się o podłoże trzema fizjologicznymi punktami- pierwszą i piątą głową kości śródstopia oraz piętą. W przypadku obniżenia łuku poprzecznego, dochodzi do obciążenia wszystkich głów kości śródstopia, powoduje to odczuwalny dyskomfort oraz ból w przedniej części stopy.

Wyróżnia się dwa rodzaje płaskostopia:

  • poprzeczne - zostaje obniżony łuk poprzeczny (w wyniku, którego często powstaje tzw. hallux)
  • podłużne - obniżeniu ulega łuk podłużny stopy.

Przyczynami płaskostopia mogą być m.in.: nadwaga, długotrwałe obciążanie stóp, które prowadzi do niewydolności mięśniowo-więzadłowej lub nieprawidłowo dobrane obuwie. W przypadku płaskostopia zaleca się wkładki ortopedyczne - jako korekcję bierną, które posiadać będą odpowiednie elementy korygujące takie, jak: pelotę metatarsalną (płaskostopie poprzeczne) oraz podparcie łuku podłużnego (płaskostopie podłużne) oraz odpowiednie ćwiczenia - korekcja czynna.POWRóT

Podnoszenie "ciężarów" i praca fizyczna dotyczy każdego człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę również na ten aspekt.

Wady postawy

17.02.2015

Postawa ciała to jego indywidualne ukształtowanie i położenie poszczególnych odcinków tułowia i nóg w pozycji stojącej. Postawa ciała jest to nawyk ruchowy. Przedmiot badania powinna stanowić postawa nawykowa, gdyż jest ona rzeczywistą postawą człowieka w odróżnieniu od postawy bacznej, która jest wymuszona. Prawidłowa postawa ciała jest jednym ze wskaźników prawidłowego rozwoju oraz statycznej i dynamicznej sprawności człowieka.

Skóra jest największym organem naszego ciała i pierwszą barierą chroniącą przed zakażeniami. Często mówimy, że jest ona odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia.

Badanie na platformie komputerowej daje możliwość dokładnej oceny prawidłowości ukształtowania stopy.
Komputerowe badanie stopy jest statyczne i dynamiczne, co pozwala ocenić jak zachowuje się stopa podczas stania i podczas chodu, czy i ewentualnie gdzie występują przeciążenia.

Stopa dziecka stale rośnie, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór obuwia, wpłynie to na stan stóp dziecka w przyszłości.
Buty należy przymierzać na stojąco, ponieważ stopa wydłuża się podczas stania.

Problem który dotyka coraz większej liczby osób, głównie kobiet. Często nie zdajemy sobie sprawy, że sami możemy doprowadzić do tego bolesnego zniekształcenia.

TOP

Przerwa Wielkanocna 2019


Szanowni Państwo! W dniach 18-22.02.2019 nasza firma oraz sklepy będą nieczynne. Życzymy szczęśliwych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Grupa JULEX
Pro více informací prosím kontaktujte naše Obchodni Odděleni:
+48 (33) 815 66 11
sales@julex.pl
Prašome susisiekti su musu produkcijos atstovu Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalims: UAB "VITAMEDA"

http://www.craftwear.lt/
http://www.vitameda.lt/

Telefonas: +370 37 33 74 14
El. paštas: info@vitameda.lt