Mazańcowice 43-391
Mazańcowice 289
Polska
Tel.: +48 33 815 52 59
Tel.: +48 33 815 54 77
Fax: 20, 21
Email: info@julex.pl
Podnoszenie "ciężarów" i praca fizyczna dotyczy każdego człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę również na ten aspekt.
Podczas wykonywania skłonu, pracy w tej pozycji i częstego powtarzania zgięcia czy to z obciążeniem czy bez, jedną z najważniejszych zasad jest utrzymanie części lędźwiowej w wyproście,
czyli utrzymanie prawidłowego, fizjologicznego kształtu lordozy lędźwiowej. "Pochylanie" odbywa się wtedy w stawach biodrowych, gdzie wraz z prostym kręgosłupem pochyla się do przodu miednica.
Wtedy obciążenie na kręgosłup jest znacznie mniejsze.
Podczas prawidłowego podnoszenia przedmiotów z ziemi (zgięcie w stawach biodrowych i kolanowych z zachowaniem fizjologicznego kształtu kręgosłupa) mocno angażują się mięśnie grzbietu oraz mięśnie brzucha,
które powodują dodatkowa stabilizację kręgosłupa. Zabezpiecza to dodatkowo nasz kręgosłup przed szkodliwymi przeciążeniami.
Postawa ciała to jego indywidualne ukształtowanie i położenie poszczególnych odcinków tułowia i nóg w pozycji stojącej. Postawa ciała jest to nawyk ruchowy. Przedmiot badania powinna stanowić postawa nawykowa, gdyż jest ona rzeczywistą postawą człowieka w odróżnieniu od postawy bacznej, która jest wymuszona. Prawidłowa postawa ciała jest jednym ze wskaźników prawidłowego rozwoju oraz statycznej i dynamicznej sprawności człowieka.
Skóra jest największym organem naszego ciała i pierwszą barierą chroniącą przed zakażeniami. Często mówimy, że jest ona odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia.
Płaskostopie (łac.pes planus) - polega na obniżeniu fizjologicznych sklepień stopy (poprzecznego i podłużnego), w wyniku którego stopa staje się płaska. Prawidłowo wysklepiona stopa podczas stania nie dotyka podłoża całą swą powierzchnią.