ODWIEDŹ TAKŻE
nasz sklep internetowy

www.obuwiemedyczne.pl

Hallux valgus - paluch koślawy

Hallux valgus - paluch koślawy


Problem który dotyka coraz większej liczby osób, głównie kobiet. Często nie zdajemy sobie sprawy, że sami możemy doprowadzić do tego bolesnego zniekształcenia.

Wśród przyczyn możemy wymienić m.in.

  • źle dopasowane obuwie,
  • buty na wysokim obcasie z wąskimi noskami,
  • otyłość,
  • praca stojąca
  • oraz czynniki genetyczne
  • .

Główne objawy oprócz wizualnie koślawego palucha to poszerzone przedstopie, ból podczas chodzenia, zaczerwienienie wokół palucha.

Istnieje wiele sposobów, aby zapobiec powstawaniu halluksów. Zanim zdecydujemy się na ostateczność – operację, warto zainwestować w dobrej jakość buty, najlepiej wykonane z miękkiej naturalnej skóry, z szerokimi noskami i z dobrze wyprofilowaną wkładką.

Na rynku mamy duży wybór specjalistycznych produktów. Warto zwrócić uwagę na żelowe kliny międzypalcowe, plastry ochronne na halluksy, wkładki na płaskostopie oraz aparaty korekcyjne typu Marcin.POWRóT

Podnoszenie "ciężarów" i praca fizyczna dotyczy każdego człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę również na ten aspekt.

Wady postawy

17.02.2015

Postawa ciała to jego indywidualne ukształtowanie i położenie poszczególnych odcinków tułowia i nóg w pozycji stojącej. Postawa ciała jest to nawyk ruchowy. Przedmiot badania powinna stanowić postawa nawykowa, gdyż jest ona rzeczywistą postawą człowieka w odróżnieniu od postawy bacznej, która jest wymuszona. Prawidłowa postawa ciała jest jednym ze wskaźników prawidłowego rozwoju oraz statycznej i dynamicznej sprawności człowieka.

Skóra jest największym organem naszego ciała i pierwszą barierą chroniącą przed zakażeniami. Często mówimy, że jest ona odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia.

Płaskostopie (łac.pes planus) - polega na obniżeniu fizjologicznych sklepień stopy (poprzecznego i podłużnego), w wyniku którego stopa staje się płaska. Prawidłowo wysklepiona stopa podczas stania nie dotyka podłoża całą swą powierzchnią.

Badanie na platformie komputerowej daje możliwość dokładnej oceny prawidłowości ukształtowania stopy.
Komputerowe badanie stopy jest statyczne i dynamiczne, co pozwala ocenić jak zachowuje się stopa podczas stania i podczas chodu, czy i ewentualnie gdzie występują przeciążenia.

Stopa dziecka stale rośnie, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór obuwia, wpłynie to na stan stóp dziecka w przyszłości.
Buty należy przymierzać na stojąco, ponieważ stopa wydłuża się podczas stania.

TOP

Przerwa Wielkanocna 2019


Szanowni Państwo! W dniach 18-22.02.2019 nasza firma oraz sklepy będą nieczynne. Życzymy szczęśliwych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Grupa JULEX
Pro více informací prosím kontaktujte naše Obchodni Odděleni:
+48 (33) 815 66 11
sales@julex.pl
Prašome susisiekti su musu produkcijos atstovu Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalims: UAB "VITAMEDA"

http://www.craftwear.lt/
http://www.vitameda.lt/

Telefonas: +370 37 33 74 14
El. paštas: info@vitameda.lt