ODWIEDŹ TAKŻE
nasz sklep internetowy

www.obuwiemedyczne.pl

Wady postawy

Wady postawy


Postawa ciała to jego indywidualne ukształtowanie i położenie poszczególnych odcinków tułowia i nóg w pozycji stojącej. Postawa ciała jest to nawyk ruchowy. Przedmiot badania powinna stanowić postawa nawykowa, gdyż jest ona rzeczywistą postawą człowieka w odróżnieniu od postawy bacznej, która jest wymuszona. Prawidłowa postawa ciała jest jednym ze wskaźników prawidłowego rozwoju oraz statycznej i dynamicznej sprawności człowieka.

Istnieje wiele definicji prawidłowej postawy ciała. Wg Nowotnego prawidłową postawą ciała będziemy nazywać każdą postawę, która odpowiada typowej postawie wyodrębnionej z grupy rówieśników tej samej płci i zbliżonych cechach psychofizycznych. Kasperczyk natomiast za prawidłowa postawę uważa taką, która występuje dostatecznie często aby można ją było uznać za charakterystyczną dla danej populacji. Jest ona atrybutem osób zdrowych, o prawidłowym rozwoju fizycznym oraz psychicznym.

Ogólnie postawę prawidłową wg Kasperczyka charakteryzują następujące cechy:

  • proste ustawienie głowy,
  • w płaszczyźnie strzałkowej fizjologiczne wygięcia kręgosłupa, a w płaszczyźnie czołowej prosty kręgosłup,
  • dobrze wysklepiona klatka piersiowa, jej przednia ściana jest najdalej wysuniętą częścią ciała,
  • miednica dobrze podparta na głowach kości udowych,
  • proste kończyny dolne i prawidłowo wysklepione stopy.
Wada postawy to odchylenie od cech postawy, które zostały uznane za prawidłowe dla danego wieku, płci i typu budowy.POWRóT

Podnoszenie "ciężarów" i praca fizyczna dotyczy każdego człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę również na ten aspekt.

Skóra jest największym organem naszego ciała i pierwszą barierą chroniącą przed zakażeniami. Często mówimy, że jest ona odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia.

Płaskostopie (łac.pes planus) - polega na obniżeniu fizjologicznych sklepień stopy (poprzecznego i podłużnego), w wyniku którego stopa staje się płaska. Prawidłowo wysklepiona stopa podczas stania nie dotyka podłoża całą swą powierzchnią.

Badanie na platformie komputerowej daje możliwość dokładnej oceny prawidłowości ukształtowania stopy.
Komputerowe badanie stopy jest statyczne i dynamiczne, co pozwala ocenić jak zachowuje się stopa podczas stania i podczas chodu, czy i ewentualnie gdzie występują przeciążenia.

Stopa dziecka stale rośnie, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór obuwia, wpłynie to na stan stóp dziecka w przyszłości.
Buty należy przymierzać na stojąco, ponieważ stopa wydłuża się podczas stania.

Problem który dotyka coraz większej liczby osób, głównie kobiet. Często nie zdajemy sobie sprawy, że sami możemy doprowadzić do tego bolesnego zniekształcenia.

TOP

Przerwa Wielkanocna 2019


Szanowni Państwo! W dniach 18-22.02.2019 nasza firma oraz sklepy będą nieczynne. Życzymy szczęśliwych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Grupa JULEX
Pro více informací prosím kontaktujte naše Obchodni Odděleni:
+48 (33) 815 66 11
sales@julex.pl
Prašome susisiekti su musu produkcijos atstovu Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalims: UAB "VITAMEDA"

http://www.craftwear.lt/
http://www.vitameda.lt/

Telefonas: +370 37 33 74 14
El. paštas: info@vitameda.lt