ODWIEDŹ TAKŻE
nasz sklep internetowy

www.obuwiemedyczne.pl

Jak odpowiednio dobrać obuwie dla dziecka?

Jak odpowiednio dobrać obuwie dla dziecka?


Stopa dziecka stale rośnie, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór obuwia, wpłynie to na stan stóp dziecka w przyszłości.

Buty należy przymierzać na stojąco, ponieważ stopa wydłuża się podczas stania.

Należy zwrócić uwagę, aby buty były odpowiednio dopasowane do długości stopy dziecka, powinny być ok. 1cm dłuższe od stopy.

Nie powinny być za duże, gdyż sprawi to, że stopa nie będzie stabilna w bucie. Przód buta (czubek) powinien być na tyle szeroki i wysoki, aby dziecko mogło swobodnie poruszać palcami.

But musi być dobrze dopasowany w okolicy śródstopia, w czym pomogą rzepy bądź sznurowadła, but nie może "latać" na nodze. Ważny jest usztywniony zapiętek, najlepiej aby sięgał zaraz nad kostkę, zapewni to stabilizację stawu skokowego oraz prawidłowe ustawienie stopy, zabezpieczając przed powstaniem koślawości czy szpowatości stępu.

Obuwie powinno być lekkie, z elastyczną podeszwą zginającą się w 1/3 długości buta. Buty wykonane z naturalnych materiałów wpłyną na komfort użytkowania.POWRóT

Podnoszenie "ciężarów" i praca fizyczna dotyczy każdego człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę również na ten aspekt.

Wady postawy

17.02.2015

Postawa ciała to jego indywidualne ukształtowanie i położenie poszczególnych odcinków tułowia i nóg w pozycji stojącej. Postawa ciała jest to nawyk ruchowy. Przedmiot badania powinna stanowić postawa nawykowa, gdyż jest ona rzeczywistą postawą człowieka w odróżnieniu od postawy bacznej, która jest wymuszona. Prawidłowa postawa ciała jest jednym ze wskaźników prawidłowego rozwoju oraz statycznej i dynamicznej sprawności człowieka.

Skóra jest największym organem naszego ciała i pierwszą barierą chroniącą przed zakażeniami. Często mówimy, że jest ona odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia.

Płaskostopie (łac.pes planus) - polega na obniżeniu fizjologicznych sklepień stopy (poprzecznego i podłużnego), w wyniku którego stopa staje się płaska. Prawidłowo wysklepiona stopa podczas stania nie dotyka podłoża całą swą powierzchnią.

Badanie na platformie komputerowej daje możliwość dokładnej oceny prawidłowości ukształtowania stopy.
Komputerowe badanie stopy jest statyczne i dynamiczne, co pozwala ocenić jak zachowuje się stopa podczas stania i podczas chodu, czy i ewentualnie gdzie występują przeciążenia.

Problem który dotyka coraz większej liczby osób, głównie kobiet. Często nie zdajemy sobie sprawy, że sami możemy doprowadzić do tego bolesnego zniekształcenia.

TOP

Przerwa Wielkanocna 2019


Szanowni Państwo! W dniach 18-22.02.2019 nasza firma oraz sklepy będą nieczynne. Życzymy szczęśliwych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Grupa JULEX
Pro více informací prosím kontaktujte naše Obchodni Odděleni:
+48 (33) 815 66 11
sales@julex.pl
Prašome susisiekti su musu produkcijos atstovu Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalims: UAB "VITAMEDA"

http://www.craftwear.lt/
http://www.vitameda.lt/

Telefonas: +370 37 33 74 14
El. paštas: info@vitameda.lt